İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

İş hukuku niteliği itibariyle her ne kadar işçi lehine yorumlansa da işverenler iş hukuku ve kanundan kaynaklı edimlerini tam anlamıyla yerine getirerek sorumluluklarından kurtulabileceklerdir. İş hukuku çerçevesinde şirketlerin düzenlemesi gereken birçok belge mevcuttur. İşçi özlük dosyasında tutulması gereken bu belgeler işin mahiyetine ve çalışma şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple bu evrakların nasıl düzenleneceği hususunda şirketlerin üstün körü bilgi alması ve bu şekilde dosyaları oluşturması işvereni maddi anlamda ciddi külfet altına sokacaktır.

Hukuk büromuz İş hukuku konusunda işveren müvekkillerine iş hukuku ve uygulamalarına ilişkin eğitim ve bilinçlendirme toplantı hizmetleri sunmaktadır. Bu şekilde iş hukuku ile ilgili işveren açısında doğabilecek sorunları minimize etme hedefiyle sizlere danışmanlık hizmetini sunmaktadır.

Yine hukuk büromuz işçilerin haksız bir biçimde işten çıkarılması sebebiyle iş güvencesi kapmasından faydalanan işçiler için işe iade davası, iş kazaları, iş güvenliği davaları, çalışma koşullarında haksız değişiklik davaları, haksız bir biçimde sözleşmesi sona erdirilen işçiler için tazminat davaları, işçiler tarafından İş Kanunu çerçevesinde açılabilecek tüm davalar hususunda hizmetler sunmaktadır.

Hukuk büromuz Sendikalar Kanunu uyarınca Bireysel ve Toplu İş sözleşmesi müzakere sürecini profesyonelce yönetmektedir. Bu sürecin sonunda Bireysel ve Toplu İş Sözleşmelerinin hazırlanması ve imzalatılması işlemlerini de müvekkillerine sunmaktadır.

Sitede bulunan bilgi, belge ve öğeler Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Meslek İlkeleri’ne ve Türkiye Barolar Birliği’nce hazırlanan Reklam Yasağı Yönetmeliği kurallarına uygun olarak düzenlenmiştir. Bu Sitede yayımlanan bilgiler reklam amacına yönelik değildir, hiç bir durumda okuyucular için hukuki tavsiye niteliği taşımamaktadır.

E-Mail Bülten

Kişisel verilerimin bu form aracılığıyla toplanmasına ve işlenmesine izin veriyorum.

En son güncelleme ve tekliflerden haberdar olun.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Dijital Space

tr Turkish
X